۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد     [En]

برگزاری مراسم ۱۶ آذر در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز ماسالمراسم جشن میلاد نبی اکرم رسول ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) وحضرت امام جعفر صادق (ع) ویژه هفته وحدت و گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز ماسال در روز سه شنبه ۹۶/۹/۱۴ برگزار شد.
ریاست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز ماسال میلاد نبی اکرم (ص) و ولادت موسس مکتب جعفری حضرت امام جعفر صادق (ع) را به اساتید و دانشجویان تبریک گفتند.
در این مراسم دکتر علیرضا اسلامی روز دانشجو را حضور تمامی حاضرین شاد باش و استکبار ستیزی را از خصوصیات بارز این قشر دانستند ایشان با یادآوری هشت سال دفاع مقدس از رشادتهای سرداران شهید باکری، متوسلیان و روشن فرماندهان دانشگاهی جنگ یاد کردند و دانشگاهیان را متولی خون این عزیزان دانستند. ایشان در تعریف دانشجو گفتند: دانشجو یعنی منتقد یعنی مطالبه گر این روحیه دانشجو است این ویژگی پذیرفته شده است و اگر غیر از این باشد دانشجو نیست همین ویژگی ها باعث رشد سیاسی و اجتماعی جامعه می شود. امام (ره) می فرمایند
دانشگاه مبداء تحولات است
یعنی اگر فکر شکل بگیرد ونهادینه شود از دانشگاه شروع می شود.

حاج سید شفیع شفیعی به تشریح حادثه ۱۶ آذر و مناسبت روز دانشجو گفتند: بعد از کودتاى ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، رژیم وابسته پهلوى که توانسته بود با کمک اربابان امریکایى بر اریکه قدرت باز گردد، درصدد برآمد تا پایه هاى حکومت خود را تثبیت کند، اما غافل از اینکه مقاومت مردم بطور کامل از بین نرفته و ایران در اولین فرصت خشم و انزجار خویش را نشان خواهد داد.

ایشان در ادامه افزودند تظاهرات دانشجویان دانشگاه تهران، به عنوان اعتراض به ورود دنیس رایت، کاردار جدید سفارت انگلیس در ایران، از روز ۱۴ آذر ۱۳۳۲، آ‎غاز گردید.
صبح روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲، گارد تا دندان مسلح رژیم پهلوى براى اولین بار وارد صحن دانشگاه شد تا فریاد مخالفان را در گلو خفه کند.
ماموران گارد با حمله به دانشجویان بى پناه سه تن از آنان را به شهادت مى رسانند.
حادثه ۱۶ آذر ۱۳۳۲، بعنوان یک روز (مقاومت تاریخى) در تاریخ دانشگاه تهران ثبت شد. از آن پس، همه ساله به رغم کوشش رژیم و ساواک، دانشجویان دانشگاه تهران و دیگر دانشگاههاى سراسر ایران مراسم و تظاهراتى به یاد شهیدان آن روز برپا مى کردند.

در ادامه ضمن برگزاری ملودی خوانی توسط ذاکر اهل بیت آقای مهدی تقی زاده از دانشجوی ورزشگار آقای علی عیسایی با اهداء لوح یاد تجلیل و از مربی ایشان آقای سعید نوری تقدیر و تشکر گردید.

بازدید: 213
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر شما :